Dla wielu osób zakup okularów korekcyjnych wiąże się z utratą sporej kwoty pieniędzy, której nie planowaliśmy. Nic więc dziwnego, że podczas zakupu staramy się zaoszczędzić, np. wybierając oprawki z niższej półki. O ile możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na oprawkach, nie warto robić tego w przypadku szkieł. Szkła do okularów muszą być perfekcyjnie dopasowane do naszych potrzeb. To dzięki nim możliwe jest skorygowanie wady wzroku i poprawa jakości widzenia. Postaw na jakość i zapewnij swoim oczom to co najlepsze!
Soczewki okularowe – rodzaje
Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów szkieł okularowych jzo. Nie każdy ma świadomość, które z nich są naprawde potrzebne, a które stanowią tylko niepotrzebny i kosztowny dodatek. Poniżej znajdziesz listę dostępnych rodzajów soczewek okularowych oraz ich krótkie opisy, które ułatwią Ci podjęcie decyzji podczas zakupu okularów w salonie optycznym:
- Powłoka antyrefleksyjna – jej głównym zadaniem jest odbijanie szkodliwych i oślepiających promieni słońca i światła niebieskiego. Jest ona polecana przede wszystkim osobom, które większą część dnia spędzają przed ekranem komputera oraz kierowcom, którzy wyjątkowo są narażeni na oślepiające promienie słoneczne podczas jazdy. Koszt powłoki antyrefleksyjnej jest niewielki, dlatego stała się ona pewnego rodzaju standardem podczas zakupu okularów korekcyjnych.
- Powłoka oleo i hydrofobowa – powłoki te ułatwiają utrzymać czystość na powierzchni szkieł okularowych. Powłoka oleofobowa minimalizuje pojawianie się tłustych śladów na powierzchni szkieł, a powłoka hydrofobowa nie pozwala kroplom wody utrzymać się na szkłach okularowych. Powłoki te są niezwykle przydatne podczas pracy w trudnych warunkach.
- Fotochrom – dzięki soczewkom fotochromowym, Twoje szkła korekcyjne będą automatycznie dostosowywać się do warunków pogodowych. Ich działanie opiera się na zabarwieniu soczewki, na wybrany podczas zakupu kolor np. brązowy lub szary, pod wpływem promieniowania słonecznego. Jest to niezwykle przydatne w momencie gdy zależy nam na ochronie wzroku przed promieniami słonecznymi, bez konieczności kupowania okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych.