Światło niebieskie i jego szkodliwe działanie na Twój organizm

Światło niebieskie i jego szkodliwe działanie na Twój organizm

W obecnych czasach, w których urządzenia elektroniczne towarzyszą nam na każdym kroku, nasz wzrok jest podwójnie narażony na szkodliwe działanie światła niebieskiego. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że światło niebieskie, które emitowane jest przez ekran każdego urządzenia elektronicznego, może powodować nie tylko pogłębienie lub pojawienie się wad wzroku, ale również dużo poważniejsze stany chorobowe w naszym organizmie. Czym dokładnie jest światło niebieskie? Dlaczego jego nadmiar jest niekorzystny dla naszego zdrowia? Czy okulary z blue control to wystarczająca forma ochrony? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w poniższym artykule!

Światło niebieskie – podstawowe informacje

Jak wyżej mogliście przeczytać, światło niebieskie emitowane jest przez ekran każdego urządzenia elektrycznego. W obecnych czasach korzystamy z naszych urządzeń przenośnych praktycznie przez większość dnia, dlatego jesteśmy szczególnie narażeni na negatywne skutki nadmiaru światła niebieskiego. Nadmiar ten sprawia, że nasz mózg otrzymuje fałszywą informację na temat cyklu dobowego, która prowadzi do rozregulowania organizmu. To z kolei może skutkować problemami ze snem, osłabioną jakością snu, wahaniami nastroju, częstym bólem głowy lub migrenami, a nawet zaburzeniami depresyjnymi.

Okulary blue control – ochrona przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego

Okulary hoya blue control to model przeznaczony dla osób, które w ciągu dnia spędzają kilka godzin przed ekranem laptopa czy komputera. Dzięki specjalnym szkłom, które pokryty zostały powłoką z antyrefleksem, chronią one nasz wzrok oraz cały organizm przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego. Szkła blue control mogą być zarówno szkłami korekcyjnymi jak i zerówkami, dzięki czemu każdy z nas może w bezpieczny sposób spędzać czas przed ekranem. Szkła ze specjalną powłoką mogą być wstawione w każdy model opraw okularowych. Wystarczy, że podczas zakupu poprosisz o pokrycie szkieł powłoką z antyrefleksem.