Soczewki okularowe – innowacyjne rozwiązania okulistyczne

Soczewki okularowe – innowacyjne rozwiązania okulistyczne

Dzięki okularom korekcyjnym osoby niedowidzące i słabowidzące, mogą wyraźnie widzieć otaczające ich obiekty. W obecnych czasach nasz wzrok narażony jest na negatywne działanie nie tylko czynników zewnętrznych jak promienie słoneczne, ale również działanie ekranów urządzeń elektronicznych oraz emitowane przez nie światło niebieskie. Odpowiednio dopasowane soczewki okularowe, pozwolą Ci nie tylko skorygować posiadaną wadę wzroku, ale również ochronią go przed szkodliwym działaniem wyżej wymienionych czynników. Jaki rodzaj soczewek będzie odpowiedni do naszych potrzeb?

Soczewki okularowe – rodzaje soczewek dostępnych na rynku

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli soczewek okularowych, które różnią się od siebie działaniem i sposobem ochrony naszego wzroku. Przed dokonaniem zakupu oprawek okularowych ze szkłami okularowymi, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnych rodzajów soczewki:

  • Soczewki z powłoką antyrefleksyjną – jest to standardowy rodzaj soczewki, który wykorzystywane jest w większości szkieł korekcyjnych. Odpowiadają one za eliminowanie oślepiających promieni odbitych, dzięki czemu widzisz wyraźniej nawet w utrudnionych warunkach atmosferycznych. Okulary z antyrefleksem są szczególnie polecane kierowcom (tak jak okulary eyedrive) oraz osobom, które każdego dnia spędzają większość czasu przed ekranem komputera.
  • Soczewki z powłoką oleofobową i hydrofobową – powłoki te ułatwiają utrzymanie szkieł korekcyjnych w czystości. Powłoka oleofobowa utrudnia osadzanie się tłustych substancji na powierzchni szkieł, a powstałe zabrudzenia łatwiej jest wyczyścić. Z kolei powłoka hydrofobowa odpycha cząsteczki wody, które mogą pojawić się na powierzchni szkieł w czasie przebywania na dworze podczas obfitego deszczu.
  • Soczewki z powłoką fotochromową – soczewki te chronią nasz wzrok przed promieniowaniem UV. Ich działanie polega na automatycznym zaciemnieniu szkieł, w momencie pojawienia się promieni słonecznych. Soczewki mogą zmienić się na kolor szary, brązowy lub zielony, w zależności od osobistych preferencji klienta. Jest to niezwykle przydatne osobom, które większość dnia spędzają na dworze, a nie chcą zaprzątać sobie głowy zmianą okularów na korekcyjne okulary przeciwsłoneczne w słoneczne dni.