Okulary korekcyjne – jak wybrać model dopasowany do naszych potrzeb?

Okulary korekcyjne – jak wybrać model dopasowany do naszych potrzeb?

Wybór okularów korekcyjnych wiąże się nie tylko z wyborem odpowiednich szkieł, dzięki którym będziemy mogli korygować naszą wadę wzroku i wyraźnie widzieć otaczający nas świat, ale również z doborem odpowiednich oprawek okularowych. Oprawki okularowe powinny być dopasowane do kształtu naszej twarzy tak, aby pozwalały nam na komfortowe wykonywanie codziennych czynności bez żadnych obaw. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu okularów korekcyjnych? Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym tekście!

Okulary korekcyjne – materiał oprawek okularowych

Oprawki okularowe wykonywane są z różnych materiałów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Choć w ostatnim czasie projektanci stawiają na łączenie poszczególnych materiałów, nie każdy klient jest przekonany do powstałych w ten sposób oprawek. Najczęściej klienci stawiają na oprawki solano damskie i męskie wykonane z lekkiego metalu. Metalowe oprawki są niezwykle eleganckie, a ich dodatkową zaletą są noski, dzięki którym możemy dopasować wybrany przez nas model do kształtu naszego nosa. Odpowiednie dopasowanie nosków sprawia, że okulary nie zsuwają się np. podczas czytania i nie wymagają ciągłego poprawiania. Warto również rozważyć modele wykonane z tytanu, który charakteryzuje się działaniem antyalergicznym, dzięki czemu alergicy nie będa musieli obawiać się o reakcje alergiczne powstałe na skutek kontaktu metalu ze skórą twarzy i uszu. Oprawki okularowe wykonane z tworzyw sztucznych są zdecydowanie cięższe i masywniejsze niż te wykonane z metalu czy tytanu. Nie poleca się ich osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z okularów korekcyjnych, ponieważ zwiększona waga opraw, może powodować trudności w przyzwyczajeniu się do posiadania okularów na nosie.

Oprawki okularowe – kształt

Kształt oprawek najczęściej zależny jest od kształtu naszej twarzy i osobistych preferencji. Osobom o twarzy kwadratowej zaleca się zakup solano oprawki damskie i męskie w kształcie zaokrąglonym. Natomiast w przypadku osób o twarzy okrągłej, delikatnie pyzatej, warto skusić się na modele o ostrych, kwadratowych kształtach, które optycznie wyszczuplą twarz.