Szkła korekcyjne – czy warto zainwestować w dodatkowe powłoki ochronne?

Szkła korekcyjne – czy warto zainwestować w dodatkowe powłoki ochronne?

Zakup okularów korekcyjnych to dla wielu osób kosztowna inwestycja. Nic więc dziwnego, że podczas wyboru okularów próbujemy oszczędzać jak tylko się da. Są jednak kwestie, na których nie warto oszczędzać, a mowa tu o odpowiednich szkłach korekcyjnych, które odpowiadają nie tylko za ochronę naszego wzroku, ale także korekcję. Jeśli martwisz się, że podczas wizyty w salonie optycznym zostanie Ci zaproponowane rozwiązanie, którego nie potrzebujesz, zapoznaj się z rodzajami szkieł oraz ich krótkimi opisami, które znajdziesz w poniższym tekście. Z tą wiedzą na pewno dokonasz prawidłowego wyboru i nie dasz się oszukać!

Soczewki okularowe – dodatkowe informacje

Obecnie na rynku istnieje wiele dodatkowych opcji wzmocnienia szkieł korekcyjnych izoplast, jednak nie wszystkie będą nam potrzebne. Warto więc wiedzieć o czym mowa, zanim podejmie się decyzje o zakupie. W ten sposób możemy zaoszczędzić nie tylko swój czas, ale przede wszystkim pieniądze. Rodzaje soczewek okularowych, o których warto wiedzieć to:

  • Soczewki z antyrefleksem – jest to często proponowana przez optyków forma wzmocnienia podstawowej soczewki korekcyjnej. Jej głównym zadaniem jest ochrona wzroku przed odbitym światłem, które często powoduje chwilowe oślepienie, co jest niezwykle niebezpieczne np. podczas prowadzenia auta. Szkła z antyrefleksem polecane są również osobom, które większą część dnia spędzają przed ekranem komputera.
  • Soczewki z powłoką blue control – ten rodzaj soczewek przeznaczony jest dla osób narażonych na długotrwałą pracę przed ekranami urządzeń elektronicznych. Powłoka blue control osłabia promienie niebieskiego światła, które emitowane jest przez urządzenia elektroniczne takie jak laptop, komputer czy telefon. Nadmiar światła niebieskiego może prowadzić do zmian chorobowych oczu oraz całego organizmu.
  • Soczewki z powłoką fotochromową – ten rodzaj szkieł docenią osoby, które pragną chronić swój wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wybór soczewek fotochromowych pozwala na ochronę oczu bez konieczności inwestowania w dodatkową parę okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych. Soczewki fotochromowe automatycznie zmieniają kolor zabarwienia pod wpływem promieni słonecznych.