Wybór pierwszych okularów korekcyjnych, wiąże się z długotrwałymi poszukiwania oprawek, w których będziemy czuć się przede wszystkim komfortowo, ale też atrakcyjnie. Klienci niestety nie wiedzą jeszcze na co zwrócić uwagę podczas zakupu okulary ochronne z wkładką korekcyjną. Dlatego w celu ułatwienia Ci podjęcia ostatecznej i satysfakcjonującej decyzji, przygotowaliśmy listę pomocnych wskazówek, które znajdziesz w poniższym artykule!
Okulary korekcyjne – jaki materiał wybrać?
Materiał, z którego zostały stworzone okulary korekcyjne ma duże znaczenie, zwłaszcza dla alergików. W ostatnim czasie projektanci okularów stawiają na odważne połączenia materiałów, jednak nie każdy utożsamia się z tym typem opraw okularowych. Dla osób, które cenią sobie klasykę, stworzono modele okularów wykonanych z metalu lub tytanu. Są one niezwykle eleganckie, a do tego lekkie, dzięki czemu szybciej przyzwyczaimy się do tego, że są one na naszym nosie. Oprawki okularowe wykonane z tytanu to rozwiązanie dla alergików, ponieważ tytan jest materiałem antyalergicznym. Oczywiście jeśli zależy nam na mocnych, nieco cięższych oprawkach okularowych, do dyspozycji mamy modele wykonane z tworzywa sztucznego. W profesjonalnym salonie optycznym, każdy z nas może przekonać się osobiście, które modele mu odpowiadają, a które niekoniecznie. Dzięki przymiarkom będziemy mogli również dopasować odpowiedni kształt oprawek, który może całkowicie odmienić wygląd naszej twarzy.
Okulary korekcyjne – szkła
Szkła zamontowane w oprawkach okularowych, mają jedno bardzo ważne zadanie czyli korekcję wady wzroku. To dzięki nim możliwe jest wyraźne widzenie poszczególnych obiektów, dzięki czemu w bezpieczny sposób możemy wykonywać codzienne obowiązki. Szkła mogą być pokryte powłokami, które chronią nasz wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego czy promieni słonecznych. Dla osób, które większość dnia spędzają przed ekranem komputera, zaleca się okulary z filtrem światła niebieskiego. Jest to rozwiązanie, które chroni nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni światła niebieskiego, które emitowane są przez ekrany urządzeń elektronicznych.